Prolaz u 3. kolo – Kup NS Našice

Jučer je odigrana utakmica 2. kola Kupa NS Našice između NK “Željeničara” iz Markovca Našičkog i NK “NAŠK”. Ova utakmica je prva natjecateljskog karaktera u sezoni 2018/2019 za naš klub nakon dvije prijateljske sa NK “Belišćem” i NK “Đakovo-Croatia”.

Rezultati

Klub1. poluvrijeme2. poluvrijemeGolovi
NK Željezničar022
NK NAŠK257

Trener Žigić nije mogao računati na Matu Grgića (ozljeda) i Tihomira Živkovića (još čekamo odobrenje transfera od HNS-a), te je na teren izveo postavu:
Mikičić, Rukavina, Hećimović, Barišić (C), Galinec, Nikolić, Gašparić, Mađaš, Slivka, Mikola, Tomić. Na kupi su bili Mikšić, Butković, Šprem, Kasapović, Strakoš, Slivečko, Koprivčić.
Utakmicu je sudio Mario Bernić sa pomoćnicima iz publike, dok je delegat bio Zvonko Šarlija.

Trener: Marko Žigić

Utakmica je krenula dobro za naškovce, kontrola posjeda i nametanje ritma od samog početka utakmice donosi prednost za naš klub već u 10 minuti akcijom Mikole.

Nakon toga naškovci kontroliraju igru i prijete prodorima Tomića i Mikole te udarcima van šesnaesterca Nikolića, Mađaša, Galineca i Slivke. Zatim u 39. minuti odličnim prodorom Mikole po lijevoj strani slijedi kvalitetan ubačaj i asistencija za zgoditak odlično raspoloženog Tomića. Na poluvrijeme se odlazi rezultatom 0:2.

Početak 2 poluvremena donosi izmjenu vratara NAŠK-a, u igru ulazi Mikšić mjesto Mikičića, te izlazi Rukavina kojeg mijenja Strakoš, a već u 47 minuti Mikola postiže svoj drugi zgoditak za rezultat 0:3. Rezultat na 0:4 u 58 minuti povisuje Gašparić nakon gužve u šesnaestercu odmjerenim udarcem u desni kut vratara Ivaneka. Brzim i rezolutnim pritiskom na obranu Željezničara odmah u 59. minuti igrači Naška dolaze do posjeda i Strakoš postiže svoj prvi pogodak na utakmici za 0:5.
U 61. minuti trener Žigić radi dvije izmjene, izlaze Mikola i Slivka a u igru ulaze mlade nade našeg kluba Butković i Šprem. U 66. minuti dugom loptom u priliku jedan na jedan sa vratarom Mikšićem dolazi Kubaša te smanjuje rezultat zgoditkom za Željezničar na 1:5. Odmah minutu kasnije u 67. minuti opet zabija Strakoš za 1:6. Trener Žigić pravi još 2 zamjene u 70. minuti te u igru uvodi Koprivčića i Kasapovića umjesto Nikolića i Mađaša. U 76. minuti na asistenciju Gašparića zgoditak postiže Galinec za 1:7. Konačan rezultat postavlja Kubaša u 81. minuti iz kaznenog udarca.

Ovom pobjedom naša ekipa izborila je prolaz dalje u kup natjecanju Nogometnog središta Našice, te se u 3. kolu sastajemo sa NK “Omladinac” Niza u srijedu 15.8.2018.g. u Nizi s početkom u 18,00h. Ovim putem zahvaljujemo se domaćinu NK “Željezničar” na fer i korektnoj igri te im želimo uspješnu sezonu u 2. ŽNL Našice.