Pobjedom u Nizi izborili polufnale Kupa protiv NK FEŠK

U srijedu, 15. kolovoza u Nizi je s početkom u 18,00 sati odigrana utakmica 3. kola Kupa Nogometnog središta Našice. Trener Marko Žigić na teren je poslao postavu: Mikšić, Tomić, Mikola, Živković, Galinec, Slivečko, Nikolić, Gašparić, Mađaš, Barišić i Hećimović. Nastupili su još: Mikičić, Butković, Šprem, Rukavina, Kasapović, Strakoš i Koprivčić. Nedostajali su Slivka, Grgić i Kostreš..

Od samog početka utakmice igrači NK NAŠK-a  kontrolirali su posjed i tempo igre, a prvih 15 minuta obilježile su odlične obrane vratara Nize Barišića koji je obrani niz dobrih udaraca Mikole, Živkovića i Tomića. Do zgoditka se čekalo sve do  39. minute kad je Mikola probio lijevu stranu i prizemnim udarcem u desni kut matirao Barišića. Na poluvrijeme se otišlo vodstvom NAŠK-a.

Rezultati

Klub1. poluvrijeme2. poluvrijemeGolovi
NK Omladinac N000
NK NAŠK112

Drugo poluvrijeme započelo je odličnom prilikom Slivečkog koji je izbačen u priliku 1 na 1 krasnom loptom Mikole, međutim udarac je opet obranio Barišić. Ekipa Omladinca bila je disciplinirana u obrani te vrebala svoju priliku iz kontre koje su rješavali stupovi obrane NAŠK-a Barišić i Hećimović. Drugi pogodak na utakmici čekali smo sve do 82. minute kada je Mikola upisao asistenciju, krasno je našao Slivečkog koji je mirno realizirao za 0:2. Taj rezultat ostao je sve do kraja utakmice iako su naškovci prijetili do zadnjeg zvižduka suca. Igrač utakmice je Matko Mikola koji je postigao pogodak za vodstvo i upisao asistenciju kod drugog pogotka. Čestitamo domaćinima na fer i korektnoj utakmici, te im želimo uspješnu novu sezonu.

Ovom pobjedom NK NAŠK se plasirao u polufinale Kupa NS Našice gdje igramo protiv NK FEŠK, domaćinstvo će odrediti Nogometno središte Našice jer se radio i dva nositelja koji su obje utakmice kupa dosad igrali u gostima. Polufinale kupa na rasporedu je u srijedu 29. kolovoza, dok u međuvremenu NK NAŠK u subotu čeka generalka protiv NK Valpovke i prvo kolo MŽNL protiv NK Borca iz Kneževih Vinograda.