Uspješno odrađena generalka protiv NK “Valpovke”

U subotu 18. kolovoza odigrana je generalka, posljednja utakmica u pripremnom periodu prije nadolazeće sezone Međužupanijske lige Slavonije i Baranje. Trener Žigić na teren je poslao prvu postavu u sastavu: Mikšić, Galinec, Barišić, Hećimović, Rukavina, Gašparić, Mađaš, Slivečko, Mikola, Tomić i Živković. Na klupi su bili: Mikičić, Nikolić, Grgić, Strakoš, Šprem, Butković, Kasapović, Koprivčić. Nedostajali su Slivka i Kostreš.

Utakmicu su sudili: Matija Horvatek i pomoćnici Zdravko Vidić i Ivan Radačić.
Gledatelja 100.

Rezultati

Klub1. poluvrijeme2. poluvrijemeGolovi
NK NAŠK123
NK Valpovka011

Utakmica je dobro krenula, nakon par prigoda, već u 20. minuti Tomić dovodi NAŠK u vodstvo 1:0 solo akcijom.

Prvo poluvrijeme obilježilo je nekoliko lijepih prigoda NAŠK-a, međutim na odmor se otišlo minimalnim vodstvom od 1:0.
Drugo poluvrijeme trener Žigić dao je priliku Mikičiću koji je zamijenio Mikšića na vratima. U 47 minuti nakon prekršaja na Tomiću slobodan udarac za NAŠK sa desne strane šesnaesterca udaljenosti oko 20 metara, izvođač je Tihomir Živković. Prekrasan udarac lijevom nogom i lopta odlazi u lijevi kut vrata Valpovke! Prvijenac Žileta za NAŠK!
Obrana NAŠK-a je nepropusna za igrače Valpovke, Galinec, Barišić, Hećimović i Rukavina odlično zatvaraju svaku priliku dok sredinom terena gospodare Slivečko, Mađaš i Gašparić. U 60. minuti iz igre izlaze Slivečko i Gašparić, a ulaze Nikolić i Strakoš.
Na krilima Tomića koji je nezaustavljiv za obranu Valpovke, te brzog Mikole i robusnog Živkovića NAŠK vodi 2:0. u 68. minuti Mikola probija lijevu stranu i nezaustavljivo ulazi u kazneni prostor te njegov oštar udarac brani vratar Valpovke, ali samo odbija loptu do Strakoša sa desne strane vrata koji mirno realizira priliku u nebranjena vrata za 3:0.
Trener u 69. minuti u igru uvodi Šprema koji ulazi umjesto Tomića koji igru napušta u pljesak cijele tribine, igrač utakmice!
U 75 . minuti više izmjena, ulaze Butković, Kasapović i Koprivčić umjesto Mikole, Živkovića i Rukavine. U 77. minuti iz igre izlazi Galinec, ulazi Grgić uz ovacije suigrača, prve minute nakon teške ozlijede i 7. mjeseci nakon operacije povratak na teren.
Do kraja utakmice uspjela je Valpovka zabiti počasni pogodak iz slobodnog udarca u 86. minuti za konačni rezultat 3:1.
U subotu 25. kolovoza čeka nas domaća tekma prvenstva, MŽNL 2018/2019 otvaramo protiv NK”Borac” iz Kneževih Vinograda.