Pun ulov u Slavonskom Brodu

U subotu, 1.9.2018.g. odigrana je utakmica 2. kola MŽNL Slavonije i Baranje, a naš klub gostovao je u Slavonskom Brodu kod HNK “Željezničar”. Iz Broda se vraćamo punog ulova sa nova 3 boda na našem kontu, bez primljenog zgoditka sa golom Mikole i dva gola Živkovića u mreži Želje.

Rezultati

Klub1. poluvrijeme2. poluvrijemeGolovi
HNK Željezničar000
NK NAŠK033

Prvo poluvrijeme obilježila je ozljeda Tomića koji je igru morao napustiti već u 27.minuti, te crveni karton domaćeg igrača u 40. min nakon namjernog udaranja Mađaša. Nesportsko ponašanje koje je malo diglo tenzije kako na terenu tako i na tribini, međutim strasti su se vrlo brzo smirile. Na poluvrijeme se odlazi sa miroljubivih 0:0, ili prikazanom igrom ništa ništa, očito je kup utakmica sa Feškom u srijedu ostavila trag na igračima. Dosta poklonjenih lopti i netočnih dodavanja, nervoza u igri rezultirala je jednom prigodom Željezničara koju brani naš vratar Mikšić, i nekoliko poluprilika NAŠK-a.
Drugo poluvrijeme kao da na teren izlazi druga momčad NAŠK-a. Od samog početka pritisak i dominacija na terenu, pa tako već u 49.minuti Gašparić probija lijevu stranu Željinog šesnaesterca iza sebe ostavivši 3 igrača, krasno ubacuje i pogađa Mikolu u trepavicu, dok Mikola svladava vratara za svoj prvi pogodak ove sezone u MŽNL i svoj 5 u ovosezonskim natjecanjima. Pogodak kao da je razbudio naše igrače, konstantno se traži novi pogodak, pritisak i dominacija na terenu rezultirala je kaznenim udarcem u 57. minuti. Nakon što je Nikolić prevario obranu Želje i lijepo podvalio loptu u kazneni prostor, igrač Želje nemoćno igra loptu rukom i sudac nije imao izbora nego dosuditi kazneni udarac koji mirno realizira Živković za 0:2.

Nakon vodstva od 0:2 NAŠK kontrolira igru i bilo je samo pitanje koji će biti konačni rezultat. Živković u međuvremenu 3 puta pogađa vratnicu, vratar Želje brani udarce Gašparića, Nikolića, Galineca i Slivečkog. Za 0:3 pogađa Živković glavom u 76. minuti na asistenciju Galineca. U drugom poluvremenu u igru je ušao i Filip Kasapović koji je upisao prve službene minute za seniore NAŠK-a.
Iduće kolo gostuemo u Kutjevu, kod trenutno vodećeg sastava na tablici uz postignutih 10 golova u dva kola. Čeka nas težak zadatak, ali vjerujemo u našu kvalitetu. #uvijeknajveći #nkNAŠK