NK Kutjevo – NK NAŠK 3:3 (0:2)

Što reći nakon subotnje utakmice u Kutjevu, još se dojmovi nisu slegli pa ćemo prenjeti tekst sa sportalo.hr koji je vjerojatno najobjektivniji.
Link na članak Sportala.
KUTJEVO – NAŠK 3:3

Rezultati

Klub1. poluvrijeme2. poluvrijemeGolovi
NK Kutjevo033
NK NAŠK213

Više od 500 gledatelja na tribinama kutjevačkog stadiona zaista je mogla uživati u predstavi Kutjeva i Naška. Prava poslastica, posebice za one neutralne koji se nisu pretjerano živcirali zbog rezultata. Nakon kratkog uvodnog ispitivanja snaga Našk je preuzeo inicijativu i u 28. minuti to napaltio. Našičani su imali prekid s lijeve strane, Mikola je “u trepavicu” pogodio najboljeg pojedinca prvog poluvremena Tihomira Živkovića koji to rutinski sprema u mrežu. Niti to nije razbudilo Kutjevo koje je izgledalo prilično bezidejno i beskrajno sporo. Sporo je reagirala i obrana domaćih u 38. minuti, Vasić je nepotrebno i neprecizno istrčao sa svojih vrata a to je sjajno iskoristio mladi Mihael Tomić, projurio kroz trojicu i iskosa zabio za veliku prednost gostiju. S obzirom na igru činilo se da je priča gotova!

Kada je na samom otvaranju Stjepan Slivka i treći put pogodio mrežu Kutjeva samo najveći optimisti među domaćima su se mogli nadati preokretu, ali tek tada se Kutjevo razbudilo, krenulo igrati i stvarati prilike kao na tekućoj vrpci. Gosti su se malo opustili, a Zeleni su dodali gas pa su u 64. minuti preko Domagoja Majetića došli do prvog pogotka. Nakon toga Kutjevo stvara nekoliko fenomenalnih prilika, gosti izbijaju s crte, spašava vratar Mikšić sve do 78. kada baš vratar gostiju ne reagira najbolje, Stjepan Vasić tukao je snažno u bliži kut i pogodio. Nevjerojatnu priliku nekoliko minuta nakon toga promašio je Marin Majetić, ostao je potpuno sam na 4-5 metara po sredini gola, stigao mu je odličan ubačaj a ono što inače kao od šale sprema u mrežu ovoga puta je spremio u onu zaštitnu iza gola. Ipak, nisu svi ti promašaji skupo koštali domaćina ponovno zahvaljujući Stjepanu Vasiću koji je još jednom pucao, lopta je u ruku pogodila nekog od igrača Naška i Filip Nemec dobio je priliku iz kaznenog udarca ostaviti bod u Kutjevu što je i učinio u 89. minuti.

– Mislim da je ovo bio pravi praznik za sve koji su danas došli na ŠRC Kutjevo. Igralo se u jednom prekrasnom ambijentu, vidjeli smo 6 pogodaka i na kraju remi. Moglo je završiti i 0:5 za goste ali i 5:3 za nas, stvarno je bila odlična utakmica, puna tempa, ritima. Gosti su stvarno odlična ekipa, odlično stoje na terenu, imaju glavu i rep kako se to kaže. Odlično su izlazili u kontre i polukontre. Kad su svi očekivali da ćemo mi potonuti nakon trećeg gola mi smo se digli, pokazali karakter i mogli čak i pobjediti. Na kraju smatram da je remi najrealniji ishod, najpošteniji. Čestitam Našku na odličnoj partiji i želim im puno sreće u nastavku sezone, mislim da će sigurno biti u samom vrhu lige s obzirom na kvalitetu, a mi se nadamo da ćemo i mi biti u tom društvu iako smo novaci u ligi. Idemo od utakmice do utakmice, svakog ćemo maksimalno respektirati. Do sada smo na 7 bodova, mislim da je to realno s obzirom na ono što smo pokazali na travnjaku iako iskreno nismo očekivali toliko bodova – izjavio je gradonačelnik Kutjeva Josip Budimir nakon utakmice u kojoj je prvi put nastupio nakon ozljede.

– Da me netko pitao prije utakmice da ćemo ostati neporaženi potpisao bi odmah, ali nakon rezultata od 0-3 u 60. minuti svakako sam nezadovoljan. Mislim da si nikako ne možemo dozvoliti da tako loše reagiramo zadnjih pola sata, pogotovo kad je sudac dozvolio grublju igru. Iz ove utakmice moramo izvući pouku, pogotovo kako reagirati kad protivnik promjeni sistem i pristup. Žal za bodovima ostaje, al šta je tu je. Čestitao bi svima na korektnosti i ništa nam ne preostaje osim da se dobro pripremimo za sljedeći susret – mišljenje je Marka Žigića, trenera Naška.

Slijedi nam domaća utakmica u subotu, 15. rujna s početkom u 17,00 sati protiv NK “Hajduk” iz Pakraca. Dođite i podržite nas! #uvijeknajveći #nkNAŠK

NK NAŠK vs NK Hajduk

MŽNL Slavonije i Baranje