Poraz u Dardi

U subotu 22. rujna odigrana je utakmica 5. kola MŽNL između NK Darde i NK NAŠK. Nakon 2 pobjede i 2 remija išli smo na gostovanje kod uvijek neugodnog domaćina za našu ekipu, jer godinama u Dardi nismo ostarivali pozitivne rezultate, no forma i kvaliteta davala nam je pravo da ovaj put možemo razmišljati o bodu ili čak bodovima.

Trener: Marko Žigić

Utakmica je dobro počela za našu ekipu, nakon početnog ispipavanja snaga preuzeli smo inicijativu i kontrolu u svoje noge, ili kako bi rekli u naše ruke. Domaćini su imali jednu izglednu priliku u prvom poluvremenu koju je naš vratar Mikšić odlično obranio i zadržao nas na nuli. Ekipa je imala inicijativu, kontrolu lopte, dobro je to izgledalo, čekalo se da zabijemo gol. U 40. minuti ozlijedio se Slivka kojeg je zamijenio Rukavina, prvo poluvrijeme završava rezultatom 0:0.
Na samom početku drugog poluvremena u 47.minuti za vodstvo NAŠK-a 0:1 zabija Rukavina, odmjerenim udarcem iz voleja sa desne strane neobranjivo šalje loptu u mrežu domaćih. Na našu žalost vodstvo nismo dugo zadržali, domaćini su nakon primljenog gola ubacili u višu brzinu i već u 58. minuti vodili su 2:1. U 62. minuti trener Žigić radi dvije izmjene, u igru ulaze Grgić i Nikolić, a igru napuštaju Mađaš i Gašparić. Opet smo pritisnuli domaćina, prodiru Tomić, Mikola i Grgić, a nakon takvog jednog probijanja sa desne strane, obrana domaćih nemoćno je srušila Tomića u kaznenom prostoru te je sudac Lovrić dosudio kazneni udarac za NAŠK. Sigurni realizator u 67.minuti za izjednačenje na 2:2 sa 11m bio je Živković koji je postigao svoj 6 zgoditak u 5. utakmica MŽNL. Odmah potom u 68.min. iz igre izlazi Slivečko, a ulazi Strakoš. Nakon izjednačenja opet smo bili bolja ekipa na terenu, nizali smo napade i čekalo se samo kad ćemo preokrenuti utakmicu u našu korist, međutim primili smo nesretan gol u 80. minuti, domaćin je poveo 3:2 nakon kornera i odbijanca, sretniji je bio igrač Darde Crnčan koji je loptu pospremio u našu mrežu. I nakon primljenog gola opet smo stisnuli Dardu, spustili gard i hrabro išli na izjednačenje, a takva otvorena igra donosila je kontre domaćinu. Jedna takva kontra, uz nespretnost naše obrane donjela je 4 gol Dardi u 91.minuti za konačni rezultat 4:2.
Nažalost iz Darde smo se vratili sa prvim ovosezonskim porazom, bez bodova. Čestitamo domaćinima na dobroj utakmici, fer i korektnoj borbi, a o tom govori i samo 2 žuta kartona koja je dodijelio sudac Lovrić. Čestitamo sudačkoj trojci na dobrom suđenju.