Domaća pobjeda protiv Višnjevca 2:1 (1:0)

U subotu 13.10.2018.g. odigrana je utakmica 8. kola MŽNL u Našicama, NK NAŠK – ŠNK Višnjevac. Trener Žigić na raspolaganju je imao sve igrače osim vratara Mikšića koji se ozlijedio nekoliko sati prije utakmice. Trener je izabrao ovaj sastav:

Naša ekipa dominirala je od samog početka, te je već u 12. minuti Živković reagirao odlično na ubačaj Gašparića. Loptu je primio prsima i primirio je te neobranjivo zapucao na vrata Višnjevca pa smo poveli 1:0! Bolju igru i puno prilika nismo konkretizirali pa smo na poluvrijeme otišli samo sa vodstvom od 1:0.
U drugo poluvrijeme smo ušli nešto slabije i opuštenije. Višnjevac je imao jednu odličnu priliku koju brani naš vratar Mikičić. Međutim u 59. min jako loše dodavanje Gašparića prema našim vratima i Mikičić je morao istrčati na loptu, ali je i on dosta loše reagirao na tu povratnu loptu i napadać Višnjevca koristi tu pogrešku te stvari vrača na početak, 1:1.
Do kraja su se nizale prilike naših, Višnjevac se zatvorio i igrao na kontre. Izdvajamo gredu iz slobodnjaka koji je izveo kapetan Barišić.

Ulaskom Smaje dobili smo na brzini i opasnosti, te jednim probojem Smaje koji je prošao 2 igrača Višnjevca i ubacio loptu koja je malo preskočila Živkovića loptu prima Mikola kojeg ruši obrambeni igrač Višnjevca u kaznenom prostoru. To je bilo u 88.min. i igrači Višnjevca su okružili suca utakmice Jugovića, koji je sasvim opravdano dosudio kazneni udarac. Odgovornost je preuzeo naš najbolji strijelac Živković koji je dosad zabio 8 zgoditaka, od toga 2 uspješno realizirana kaznena udarca, međutim njegov udarac brani na ovoj utakmici odlični vratar Višnjevca ali odlično reagira i Slivečko koji pravovremeno utrčava i zabija za 2:1. Gosti su se bunili na prerano utrčavanje Slivečkog, ali snimka potvrđuje regularnost zgoditka.

Slijedeće kolo gostujemo u Babinoj Gredi kod NK Šokadije. Nadamo se najboljem! #uvijeknajveći #nkNAŠK