Šokadija nam održala nogometnu lekciju

Novi poraz seniorske ekipe, ovaj put u Babinoj Gredi koja igra bez velikih ambicija ovu sezonu. Šokadija nema želju boriti se za vrh i ući u 3. HNL istok iduće godine i igraju bez pritiska, sa mladim igračima (čak 8 u prvih 11) koji se bore za svoj klub i igraju iz gušta. Prije puta za Babinu Gredu bili smo mišljenja da možemo doći do sva 3 boda, gledajući kvalitetu ekipe što bi se reklo na papiru, sve je išlo nama u prilog. Šokadija je do ovog kola postigla 7 zgoditaka u 8 utakmica, primila 16. Uvažavajući protivnika i ne umanjujući kvalitetu ekipe NK Šokadije jednostavno vjerovali smo da ovu utakmicu možemo, a i moramo dobiti. Trener Žigić na raspolaganju je imao sve igrače osim vratara Mikšića.

Utakmicu smo otvorili katastrofalno, već u 3. minuti se poskliznuo Hećimović i Šokadija je imala priliku povesti, na sreću napadač Šokadije nije bio precizan. Prijetili su domaćini sa svih strana, tako su kapetana Barišića natjerali na grešku u vlastitom petercu, loptu je izgubio nakon neuspjele varke i Šokadija je ovaj put našu lošu reakciju kaznila, domaći su poveli 1:0. Očekivali smo da će se ekipa nakon primljenog pogotka malo trgnuti i reagirati međutim to se nije dogodilo. Igrači su djelovali izgubljeno na terenu, vidljiv je bio i neodstatak snage. Domaćin je ubrzo zabio za 2:0. Igra loša, lopta je bježala od nas. Jedinu priliku u prvom poluvremenu imali smo iz slobodnog udarca, koji nije najbolje izveo Živković i samo je zagrijao vratara domaćih. Utakmica je išla u samo jednom smjeru prvo poluvrijeme.
Odmah na početku drugog poluvremena u 52.min. igrač Šokadije Matić zabio je gol za 3:0, hattrick. Naša momčad je izgledala bezidejno, umorno i nije pokazivala znakove poboljšanja. Reagirao je trener Žigić i odmah napravio zamjenu 3 igrača, izašli su Mikola, Gašparić i Mađaš dok su ušli Grgić, Slivečko i Strakoš. Nakon izmjena smo malo živnuli, počeli smo napokon igrati nešto. Ušao je i Smajo umjesto Tomića u 69.min. Međutim opet griješimo i zabijamo si autogol, nesporazum Rukavine i Mikičića u 74.min. donosi 4:0 za domaćina, u potpunosti zasluženo. Do kraja valja spomenuti 2 prilike Slivečkog, te zgoditak Grgića za 4:1 u 80.min. Suđenje dobro, korektno.

PosKlubPOBNERIZGRUZBod
8535-318
9454-117
10526-717

Slijedi nam domaća utakmica protiv Vuteksa koji je trenutno 2 na tablici, dok je nama ovaj poraz donio pad na 9 mjesto na tablici MŽNL.

NK NAŠK vs NK Vuteks-Sloga

MŽNL Slavonije i Baranje

Bitna lekcija iz ove utakmice nadamo se da je naučena, važan je sportski život, borbenost i ljubav prema klubu. Nadamo se da će se igrači trgnuti i reagirati, jer ovakva utakmica je sramoćenje kluba, a tako i igrača samih. Naravno da su i porazi sastavni dio igre, nitko ne bi rekao da su izgubili nakon što su se borili i dali sve od sebe, nažalost ovaj put to nije bio slučaj. Žalosno je toliko trenirati i dokazivati se na treningu, a onda na utakmici zbog besane noći nemati snage pošteno se boriti za ovaj klub… #ludenociglavecemidoci
#uvijeknajveći #nkNAŠK