Pobjeda protiv NK Vuteks-Sloge 2:0 (1:0)

U sklopu 10. kola MŽNL u subotu 27.10. odigrali smo utakmicu protiv gostiju iz Vukovara, NK Vuteks-Sloga koja se nalazi na 2. mjestu tablice MŽNL sa 19 bodova uz gol razliku 15-8, do 10. kola su zabilježili 6 pobjeda, jedan neriješeni rezultat i 2 poraza.
Ova utakmica je bila jako bitna za naše dečke, nakon razočaravajućeg poraza u Babinoj Gredi pobjeda nam je trebala za priključak gornjem dijelu tablice, bila je jako bitna za samopouzdanje momčadi. Trener Žigić je na raspolaganju imao sve igrače osim Slivke, odlučio se za neka nova rješenja te je malo promiješao karte za ovu utakmicu.

Odlično smo otvorili tekmu, od samog početka ekipa je igrala borbeno, požrtvovno i stvarno kvalitetno, pokazala je tko je domaćin na ovoj utakmici od samog starta. Igrali smo dominantno, imali nekoliko prilika, obrana je bila sigurna, sredina je kvalitetno surađivala, iznosila sigurno loptu i hranila napad sa dobrim loptama. U napadu su bili Tomić i Smajo, svojom brzinom bili su prava napast za obranu gostiju. Jedna odlična lopta Nikolića za Smaju koji je lijepo prima, te na sebe rolicama navlači 3 igrača Vuteksa čekajući priključak suigrača u napadu, odlično poslužuje Tomića koji lijepo prima loptu u kaznenom prostoru gostiju, te mirno i sigurno, u maniri rasnog strijelca matira vratara Maslova. u 41. minuti NAŠK vodi 1:0. U prvom poluvremenu valja istaknuti odlične obrane našeg vratara Mikičića, pri rezultatu 0:0 odlično je skinuo udarac Spasića te nas je držao u egalu, te isto tako pri našem vodstvu prekrasno je obranio dalekometni udarac koji je išao u same rašlje i tako sačuvao naše vodstvo. U drugom poluvremenu Mikičić je imao još 2 krasne obrane, bio je siguran na vratima te možemo reći da je uvelike pomogao ekipi u ovoj pobjedi, bravo Roberte!
U 55. minuti u igru je ušao Mikola umjesto Smaje koji je odigrao odličnu utakmicu. Samo 5 minuta je bilo dovoljno da Mikola postigne zgoditak, probio je lijevu stranu Vuteksa, oštro opucao ali je njegov udarac skrenuo u gol obrambeni igrač Jelečki za 2:0! Službene osobe, sudac utakmice i delegat karakterizirali su zgoditak kao autogol. U nastavku utakmice ušli su Živković, Gašparić, Strakoš i Butković. Kao što smo spomenuli naš vratar Mikičić imao je nekoliko obrana i nije dopustio da gosti smanje i dovedu utakmicu u neizvjesnost, momčad je odlično odradila do kraja, čuvala loptu, imala nekoliko prilika, borbeno odigrala do samog kraja utakmice. Suđenje fer i korektno.
Jako bitna pobjeda i nova 3 boda na našem kontu za ukupno 15, dovoljna nam je bila za skok od jednog mjesta na tablici MŽNL ali i važan priključak bodovnoj razlici momčadima iz gornjeg dijela tablice. Tako nam Graničar na prvom mjestu, ali i Radnički na drugom mjestu bježe samo 6 bodova, Vuteks je ovim porazom pao na 3. mjesto i ima 4 boda više od nas. Slijede Kutjevo i Otok sa 18 bodova, te Borac iz Kneževih Vinograda sa 17. Ispred nas je i Hajduk sa bodom više od nas. Ostala su 3 kola do kraja polusezone. Slijedi nam gostovanje u Boboti kod Borca koji ima dosta lošu sezonu, te nam onda dolazi Radnički koji je u borbi za vrh, do ovog kola bili su vodeći ali su doživjeli prvi ovosezonski poraz protiv susjeda iz Kneževih Vinograda. Zadnje kolo polusezone idemo na gostovanje u Otok.
Ova pobjeda pokazala nam je da možemo! Vuteks-Sloga je jako dobra ekipa, ali i mi smo dobri kad smo spremni. Ova utakmica pokazala nam je da možemo dobiti svakog, te da kada u utakmicu uđemo borbeno, sa zalaganjem i požrtvovnošću za ekipu rezultat neće izostati. Pokazali smo i da imamo dobru klupu, širinu ekipe. Prvo poluvrijeme bez Živkovića, Mikole i Gašparića izgledalo je jako dobro, a njihova kvaliteta nije upitna. Mikićić ispred kojeg je dosad na vratima bio Mikšić, Rukavina, Smajo, Grgić su igrači koji su dosad više ulazili s klupe nego započinjali utakmice dokazali su da zaslužuju priliku biti u prvom sastavu, Nikolić je odigrao odličnu utakmicu, gospodario je sredinom terena. Mađaš i Slivečko odigrali bez greške. Obrana Galinec, Hećimović, Rukavina, na čelu sa kapetanom Barišićem isto bez greške. Dečki kapa dolje, Vuteks je odlična momčad ali ste pokazali da ste i vi. Igrom svi za jednoga, jedan za sve možemo pobijedit svakog protivnika, kvalitetu imamo, samo je bitno dat svoj maksimum i ostavit srce na terenu za ekipu, ove subote to je bio slučaj i rezultat nije izostao. Idemo se vratit u gornji dio tablice, gdje pripadamo!